Jak mieć czyste parapety, elewacje w mieście?

Alpinizm Przemysłowy - EJAS

Kłopoty z ptakami

Kochamy wszystkie zwierzęta, dbamy o nie. Ptaki także nie są nam obojętne. Cieszymy się, gdy śpiewają nam pod oknami, ale tracimy cierpliwość, gdy zostawiają po sobie ślady w masowych ilościach. Niestety zdarzy się i tak, że cała elewacja wymaga dokładnego czyszczenia, gdy przyjaciele ze skrzydłami lubią krążyć wokół naszego budynku. Bywa i tak, że ptaki zapychają rynny, a nawet zakładają gniazda w kominach. Oprócz wrażeń estetycznych, ingerencja ptaków może stać się zagrożeniem i niebezpieczeństwem. Zapchany komin może przecież doprowadzić do tragedii. Dochodzi jeszcze dodatkowa kwestia przenoszenia różnych chorób, alergii przez ptaki.

Jak zabezpieczyć nasze mieszkania przed ptakami?

Mimo wielkiej miłości, można nie mieć już ochoty na codzienne towarzystwo gołębi czy innych ptaków. Co możemy zrobić? Najlepszym skutecznym i humanitarnym sposobem na zakończenie uciążliwej współpracy, będzie założenie odpowiednich kolców, siatek na miejsca często odwiedzające przez ptaki. Wybierając siatkę, możemy być pewni, że nieproszeni goście do nas nie przyfruną. Umieścić ją możemy na balkonie, na tarasie. Jest bezpieczna, mocna, nieinwazyjna i ekonomiczna. Na pewno odstrasza tylko ptaki. Twój balkon nadal będzie Cię cieszył, a nie straszył. Opcją najlepszą na parapety, barierki balkonowe będzie montaż kolców zabezpieczających przed ptakami. Kolce te mają tępe zakończenie. Odstraszają ptaki, ale ich nie ranią. Natomiast, aby zabezpieczyć komin najlepiej umieścić na nim specjalistyczną siatkę, która zabezpieczy otwór przed składowaniem przez ptaki gałęzi, wiciem gniazd.

EJAS w gotowości

Wszystkie te prace związane z odstraszaniem, zabezpieczeniem przed skrzydlatymi towarzyszami możesz zlecić naszej firmie. Każda praca na wysokościach niesie ze sobą ryzyko i niebezpieczeństwo. Dlatego warto nam zaufać i powierzyć nam prace na dachach, kominach i elewacjach. Spokojne popołudnia na czystym balkonie warte są zainwestowania.

+(48) 505 848 833
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach. Z przyjemnością odpowiemy na każde zapytanie.