Jak pozbyć się graffiti z elewacji?

Alpinizm Przemysłowy - EJAS

Od czego zacząć?

Zabierając się za usuwanie graffiti, na samym początku, zawsze musimy przygotować się do tego od strony merytorycznej. Innym sposobem usuniemy graffiti z betonu, a inaczej z drewna. Podłoże jest istotne, a także farba, którą został „rysunek” naniesiony. Często naścienne malunki wykonane są farbą w sprayu. Ale także zdarzają się wykonane markerem, pastą do butów, środkami żrącymi. Dlatego przed przystąpieniem do prac zawsze musimy zapoznać się z danym oszpeconym budynkiem, obiektem. Często graffiti usuwaliśmy z powierzchni wykonanych z betonu, cegły, granitu czy płytek ceramicznych. Pamiętając należy jeszcze o usuwaniu graffiti z obiektów zabytkowych. To one będą wymagały specjalnego delikatnego traktowania. Takie prace nadzoruje niejednokrotnie konserwator zabytków.

Dobrać odpowiednią metodę

Doświadczenie pozwala nam odpowiednio przygotować się do prac i dobrać odpowiednie preparaty do danego podłoża. Wówczas efekty wandalizmu zostaną sprawnie i szybko usunięte. Wiemy także w jaki łatwy sposób można usunąć graffiti z budynku, ale także że równie szybko można zniszczyć, uszkodzić elewację.

Nie zwlekaj

Jeżeli ktoś zniszczył Twój budynek, obiekt, nie zwlekaj z jego czyszczeniem. Bowiem dużo łatwiej jest usunąć graffiti z powierzchni, na której niedawno powstało. Im dłużej taki niechciany malunek się znajduje, tym trudniej się go pozbyć. Dlatego doświadczenie ma tutaj duże znaczenie.

Graffiti usuwa się za pomocą środków chemicznych na bazie rozpuszczalników. Są to specjalne preparaty usuwające farbę. Przy tym nie niszczą elewacji. A jeszcze lepszą i idealną dla naszego środowiska metodą na usuwanie graffiti jest stosowanie odpowiedniego strumienia wody. Oprócz usuwania graffiti, można także dokonać zamalowania. Na dany naścienny malunek nakładana jest warstwa nowej farby. Jest to szybka, łatwa metoda, a co najważniejsze bezpieczna dla obiektów wykonanych z cegły, kamienia, granitu.

Propozycją wartą zastosowanie jest nałożenie specjalnego preparatu ochronnego na dany obiekt. Uchroni to elewacje przed niechcianymi rysunkami. Na czym to polega? Preparat ten wytwarza niewidzialną powłokę, która nie pozwala malunkom przedostać się w głąb podłoża.

+(48) 505 848 833
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach. Z przyjemnością odpowiemy na każde zapytanie.