Kolce na ptaki – walka o czystość parapetów w Krakowie

Alpinizm Przemysłowy - EJAS

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się prywatne hodowle gołębi wystawowych. Często takie hobby jest zakładane w środku osiedli mieszkaniowych, w pobliżu prywatnych domów. Jakby nie patrzeć, jest to pasja wymagająca cierpliwości i wytrwałości w jej utrzymaniu, która często liczy kilkanaście — kilkadziesiąt ptaków. Wiążą się z tym spore koszty, jak odpowiednia pasza, gołębnik itd. Owszem, zapewne przynosi to wiele radości osobie, która podjęła się prowadzenia takiej hodowli. Spójrzmy na to z drugiej strony.

Problem z czystym balkonem i parapetem

Z perspektywy sąsiada takiej hodowli, sprawa robi się skomplikowana. Niestety gołębie, to spory problem dla mieszkańców osiedla, w którym taka hodowla się pojawiła. Odchody gołębie często lądują na elewacji sąsiedniego budynku, balkonie czy parapecie. Niestety, utrzymanie tych elementów budynku w czystości jest mocno utrudnione, zwłaszcza kiedy spóźnimy się z myciem. Mało tego, gołębie odchody powodują korozję powierzchni, na której osiądą. Jest to spory kłopot, bo naprawa elewacji płytek czy innych elementów jest uciążliwa i często droga. O ile, jeszcze właściciel takiej hodowli jest odpowiedzialny i stara się ponieść koszty związane z częstym czyszczeniem lub naprawą uszkodzonej części budynku, to nie może to wiecznie trwać. Cierpliwość się kiedyś skończy.

Kolce na ptaki

Oczywiście, jest sposób na rozwiązanie tego problemu. Kolce na ptaki. Są to listwy z kolcami, których gęstość zależy od rozmiaru ptaka, przed którym chcemy zabezpieczyć naszą powierzchnię. Jednym ze sposobów montażu jest przyklejenie listwy do powierzchni przy użyciu specjalnego kleju. Kolce na ptaki możemy montować na parapetach, gzymsach i innych miejscach, w których występuje omawiany problem.

Trudno dostępne miejsca

Montaż w trudno dostępnych miejscach, takich jak parapety, gzymsy czy dach warto zlecić profesjonalistom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i umiejętności. Jakby nie było, montaż na wysokościach nie należy do łatwych rzeczy, a jeden głupi błąd może kosztować nas uszczerbek na zdrowiu lub co gorsza, kontynuację naszego problemu. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą!

+(48) 505 848 833
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach. Z przyjemnością odpowiemy na każde zapytanie.