Mycie paneli fotowolataicznych

Alpinizm Przemysłowy - EJAS

Coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych, zarówno jeśli chodzi o właścicieli firm, jak i osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej. Większość z tych osób nie wie jednak, że aby panele fotowoltaiczne służyły przez wiele lat i w pełni spełniały swoją funkcję, muszą być także regularnie czyszczone.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych – po co, jak często i kto to robi?

Nasza firma świadcząca usługi szeroko rozumianego alpinizmu przemysłowego zajmuje się także myciem paneli fotowoltaicznych. Zarówno wydajność, jak i sprawność paneli fotowoltaicznych uzależniona jest od regularnego ich czyszczenia, a długotrwałe zabrudzenia przyczyniają się do redukcji ich prawidłowej skuteczności energetycznej. Pojawiające się zabrudzenia związane z występującym często dymem, pyłem i kurzem z pobliskiej drogi, gromadzonymi się na dachu liśćmi, pyłkami traw czy ptasimi odchodami obniżają skuteczność działania fotowoltaiki.

Część osób uważa, że panele fotowoltaiczne „myją się same” podczas deszczu. Nie jest to do końca prawda, ponieważ wiele trwalszych zabrudzeń zazwyczaj na nich pozostaje, a deszcz powoduje jedynie pozbycie się kurzu czy pyłów. Warto więc zadbać o odpowiednie usunięcie pozostałych na panelach nieczystości zarówno z powodu lepszej wydajności paneli, jak i również ze względów estetycznych. Czyste i przejrzyste panele fotowoltaiczne znajdujące się na dachu będą także dodatkową ozdobą domu. Błyszczące i zadbane będą cieszyć oko nie tylko mieszkańców czy właścicieli budynków, ale także osób z zewnątrz.

Firma Ejas – dbamy o porządek na wysokościach

Nasza firma świadczy usługi alpinizmu przemysłowego na terenie całej Małopolski, w szczególności wiele zleceń mamy także z Krakowa i jego dzielnic tj.: Kazimierz, Stare Miasto, Dębniki, Przylasek Rusiecki, Prokocim, Kurdwanów, Bieżanów, Kleparz, Wola Duchacka czy Rakowice. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebują nas nasi Klienci.

Jeśli szukasz specjalistów w branży mycia paneli fotowoltaicznych, zapraszamy do kontaktu! Przedstawimy procesy niezbędne do wykonania zlecenia oraz omówimy szczegóły współpracy.

+(48) 505 848 833
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach. Z przyjemnością odpowiemy na każde zapytanie.