Odśnieżanie dachu – zima 2020/2021 – zaufaj specjalistom z EJAS

Alpinizm Przemysłowy - EJAS

Nie od dzisiaj wiadomo, że zaleganie śniegu na dachu oraz wiszące długie sople są dużym zagrożeniem dla otoczenia. Szczególne niebezpieczeństwo dotyczy osób przemieszczających się wokół kamienic lub innych wysokich budynków w miastach, jak i na wsiach. Śnieg zsuwający się z dachu stanowi ogromne zagrożenie dla przechodniów oraz samochodów, które poruszają się po osiedlowych drogach. Nasza firma prężnie działa zarówno w Krakowie, jak i sąsiednich miejscowościach, dlatego zlecenia związane z pracami wysokościowymi w wielu dzielnicach stolicy małopolski, np. Stare Miasto, Prądnik Biały, Krowodrza czy Podgórze Duchackie nie są nam obce. 

Odśnieżanie dachu zapisane w Prawie budowlanym

Obowiązek odśnieżania dachu został opisany w Prawie budowlanym i dotyczy w szczególności właścicieli oraz zarządców nieruchomości. Śnieg, który zalega, wpływa niekorzystnie na konstrukcję budynku, w szczególności, gdy pojawiają się roztopy oraz silne wahania temperatur. W związku z tym Prawo budowlane zwraca uwagę na obowiązek usuwania nadmiaru śniegu z dachu, a także nakazuje dokonywania oceny stanu technicznego nie tylko dachu, ale również całego budynku. 

Nieodśnieżenie dachu skutkuje karą 

W przypadku, gdy właściciel lub zarządca nieruchomości nie wywiąże się z obowiązku usunięcia zalegającego śniegu bądź wiszących sopli może zostać ukarany mandatem zarówno przez straż miejską, inspektora nadzoru budowlanego, jak i policję. Szczególnej uwagi wymagają także obiekty wielkopowierzchniowe, tj. supermarkety, magazyny lub hale sportowe. Tutaj w przypadku niewywiązania się z obowiązku odśnieżenia dachu oprócz kary pieniężnej może zostać wprowadzony również zakaz użytkowania budynku. 

Odśnieżanie na wysokościach powierz specjalistom 

Prace na wysokościach to nasza specjalność. Jeśli jesteś właścicielem lub zarządcą obiektu, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą odśnieżania dachu oraz usuwania sopli i zadbaj o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale i społeczne. Konsekwencje zaniechania obowiązku dbania o właściwy porządek związany z odśnieżeniem dachu budynku są z pewnością kosztowne. 

Zadbaj o bezpieczeństwo wokół swojego budynku zimą. Oddaj prace na wysokościach specjalistom i nie martw się o konsekwencje.

+(48) 505 848 833
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach. Z przyjemnością odpowiemy na każde zapytanie.