Przygotuj swoje rynny na jesienne ulewy.

Alpinizm Przemysłowy - EJAS

Przygotuj swoje rynny na ulewy

Jesień i zmienne warunki atmosferyczne

Jesień to pora roku, którą można pokochać, ale także patrzeć na nią nie przychylnym okiem. Bo jak mieć pozytywne uczucia do okresu, kiedy deszcz, plucha, brak słońca. Podły nastrój każdego wówczas dopada i równocześnie spada energia. Każdy chętnie zaszyłby się w kącie własnego mieszkania, nie wychylał nosa i przeczekał najbrzydsze dni. Można także podejść do tej pory roku od innej strony. Nie mając żadnego wpływu na przemijanie i aurę za oknem, przyjąć wszystko co los nam daje z entuzjazmem i czerpać z każdego dnia to co najlepsze.

Gdy pogoda nie sprzyja spacerom, wziąć się za domowe przyjemności. Upiec placek z dyni, zrobić aromatyczną herbatę i chłonąć książkę za książką. Nadrobić seriale, filmy, na które szkoda było w lecie ciepłych wieczorów. Zrobić generalne porządki, odgruzować się z niepotrzebnych przedmiotów, które zagracają nam przestrzeń. Wykorzystać ten czas na spędzanie chwil z najbliższymi. Zagrać z dziećmi w gry planszowe, upiec ciasteczka, zrobić ludziki z kasztanów. Pobyć z rodziną na sto procent, nie myśląc o sprawach, które czekają na załatwienie. A gdy słońce wyjdzie zza chmur, wybrać się na długi spacer. Nazbierać grzybów, kolorowych liści, kasztanów i żołędzi. Zachwycać się barwnymi lasami, pięknymi krajobrazami. Łapać to co najlepsze daje nam każdy dzień i iść do przodu z podniesioną głową.

Jak dobrze przygotować się do tej pory roku?

Co jeszcze możemy zrobić, aby czuć się dobrze w jesiennej porze roku? Oprócz zażywania witaminy D, korzystania z dobrodziejstw warzywniaków jesiennych i przetwarzania darów na pyszności, które podnoszą na duchu, ciepłych swetrów, kolorowych kaloszy, pomyślmy jeszcze o naszych domach. Wielu z Was z pewnością ma już opał na zimne dni, dodatkowo jeszcze można pomyśleć o elewacji, dachach, rynnach. Rynny są niepozorne, niewidoczne, ale spełniają bardzo ważne zadanie. 

Pamiętaj o rynnach

Dobrze zamontowane rynny zapewnią skuteczne odwodnienie budynku. Uchronią nasz dom przed zawilgoceniem, a to zapewni dobrą kondycję i piękny wygląd elewacji. Warto powierzyć nam swoje domy, a my sprawdzimy czy dobrze przygotowane są na silne ulewy. Czy dach nie przecieka, czy rynny mają dobry odpływ, czy jesień i zima Was nie zaskoczą? Jako firma, która regularnie pracuje na wysokościach zajmiemy się Twoim domem od A do Z. Sprawdzimy drożność rynien, a gdy będzie konieczność podejmiemy się ich wymianą. Jeżeli jesteś inwestorem, właścicielem wieżowców, apartamentowców, także zajmiemy się Twoim budynkiem.

Warto przed zimą zadbać, wyczyścić, zakonserwować systemy rynnowe. Wystarczy przeczyścić, usunąć liście, gałązki, szyszki. Czyste, drożne rynny to prawidłowe odprowadzanie wody. Nikt z nas nie chce, aby budynki miały wodne zacieki na elewacji zewnętrznej a nawet wewnętrznej. Regularne sprawdzanie rynien pomoże nam skorygować ich spadek, ich solidność. Zwracając uwagę na zarysowania, uszkodzenia, możemy uchronić nasze rynny przed korozją, a co za tym idzie, dużymi kosztami naprawy.

+(48) 505 848 833
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach. Z przyjemnością odpowiemy na każde zapytanie.