Usuwanie nalotu z elewacji

Alpinizm Przemysłowy - EJAS

Zewnętrzne ściany budynku często zostają pokryte zielonymi nalotami, grzybami, kurzem lub spalinami. Skumulowane zabrudzenia wpływają w znacznym stopniu na estetykę zaatakowanej powierzchni, a także mogą doprowadzić do zniszczenia warstw wykończeniowych elewacji. Pojawiające się glony, często nazywane algami oraz grzyby, popularnie zwane pleśnią, są bardzo częstymi wrogami fasad, które dzięki odpowiednim sprzętom i doświadczeniu można usunąć i zabezpieczyć ścianę na przyszłość. Latem, kiedy słońce jest intensywne, warto zdecydować się na tego typu usługi i przy wysokich temperaturach pozbyć się zagrzybień, nalotów czy spalin z elewacji bloków, kamienic czy domów.

Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z elewacji

Pozbycie się nalotów na elewacji związane jest z wykonaniem wielotonowych działań, aby w pełni skutecznie zniwelować niechciane zabrudzenia. Przede wszystkim swoje działania rozpoczynamy od mechanicznego usunięcia zanieczyszczeń. Następnie skupiamy się na pozbyciu się śladów po nich, a także niewidocznych gołym okiem zarodników. W razie konieczności niezbędna jest naprawa uszkodzonego tynku lub farby, a niekiedy także obróbka blacharska. Po wykonaniu tych etapów rozpoczynamy bardzo ważną część, a mianowicie zabezpieczanie powierzchni przed ponownym pojawieniem się i rozwojem niechcianych mikroorganizmów. Jeśli nalot był intensywny i mocno wniknął w dużą część powierzchni, często ostatnim krokiem jest wykończenie poddanej zabiegom czyszczącym elewacji poprzez jej malowanie.

Czyszczenie elewacji bloków i kamienic – Kraków

Każdy z kroków wymaga odpowiedniego przygotowania, związanego m.in. z posiadaniem odpowiedniego doświadczenia, wiedzy, sprzętu czy środków chemicznych. Nasza firma kompleksowo realizuje takie zlecenia na terenie całej małopolski, w tym szczególnie w dzielnicach Krakowa takich jak np.: Kazimierz, Łagiewniki, Stare Miasto, Zakrzówek, Kurdwanów, Wola Justowska, Kleparz, Dębniki, Bieżanów, Prokocim, Przegorzały, Wola Duchacka czy Łuczanowice. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie zaistnieje potrzeba skorzystania z usług opartych na alpinizmie przemysłowym.

+(48) 505 848 833
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach. Z przyjemnością odpowiemy na każde zapytanie.