Zielony nalot na elewacji – jak się go pozbyć?

Alpinizm Przemysłowy - EJAS

Liczne zabrudzenia oraz zielony nalot często pojawiają się na budynkach. Ich wygląd staje się wtedy nieatrakcyjny, a nawet najbardziej zadbane otoczenie nie jest w stanie odwrócić uwagi od mocno zaplamionych powierzchni. W takiej sytuacji niezbędne okazuje się mycie elewacji przez wyspecjalizowaną ekipę, która zatroszczy się o każdy szczegół. 

Dlaczego powstaje zielony nalot? Jak się go pozbyć?

Zielony nalot na elewacji jednoznacznie wskazuje na występowanie glonów lub grzybów. Bardzo ważne jest możliwie szybkie zareagowanie na tę sytuację, gdyż pojawiające się szkodniki mogą doprowadzić do zniszczenia elewacji. Niezbędne jest również znalezienie przyczyny powstawania nalotu oraz pojawiania się grzybów, ponieważ trzeba je wyeliminować od podstaw, aby nie powracały i destrukcyjnie nie wpływały na ściany, dach czy inne powierzchnie. Najczęstszym powodem pojawiania się zielonego osadu oraz grzybów jest zbyt duża wilgotność ścian, która sprzyja ich rozwojowi. W takiej sytuacji należy szukać przyczyn wewnątrz pomieszczeń, np. w błędach wykonawczych budynku. Częstym powodem jest także wysoka wilgotność powietrza wokół domu czy mieszkania, która spowodowana jest bliskością drzew lub zbiorników wodnych. Wtedy niezbędne jest zmycie warstwy zabrudzenia, gruntowna impregnacja ścian preparatami o charakterze grzybobójczym oraz malowanie elewacji farbami połączonymi z grzybobójczymi środkami. Takie zabiegi mogą wpłynąć na usunięcie problemu, a także na zabezpieczenie powierzchni przed ponownymi uszkodzeniami. 

Gdzie szukać pomocy? 

Wbrew pozorom pozbycie się zielonych nalotów, glonów, grzybów i pleśni nie należy do najłatwiejszych. W związku z tym takie zadanie warto zlecić specjalistom w branży, którzy oprócz odpowiedniego sprzętu i środków posiadają także niezbędną wiedzę i umiejętności. Nasza firma świadczy usługi alpinizmu przemysłowego, w tym także usuwanie zielonych nalotów, osadów, grzybów czy zabrudzeń na wysokościach. Zajmujemy się kompleksowym procesem pozbywania się zanieczyszczeń, które po uzgodnieniu z Klientem możemy zakończyć nawet odświeżeniem elewacji. Jesteśmy elastyczni, a swoje działania dostosowujemy do potrzeb naszych Odbiorców. 

+(48) 505 848 833
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach. Z przyjemnością odpowiemy na każde zapytanie.